Scen

Kalender
2019

14-15 februari, Ljusdal (Skolföreställningar)  

11-13 februari, Söderhamn (Skolföreställningar)

30-31 januari, Mariefreds skola, Mariefred 10.00 & 12.00 (Skolföreställningar)

28-29 januari, Europaskolan, Flen 10.00 & 12.00 (Skolföreställningar)

25 januari, Katrineholm 10.00 (Skolföreställning)

24 januari, Åkerskolan, Strängnäs 10.00 & 12.00 (Skolföreställningar) 

23 januari, Gripsholmskolan, Strängnäs 10.00 & 12.00 (Skolföreställningar)

21-22 januari, Hedebyskolan, Trosa 10.00 & 12.00 (Skolföreställningar) 

31 januari, Sörmland (Skolföreställningar) 

2018

12 & 14 december, Scenkonst Sörmland, Eskilstuna 10.00 & 12.00 (Skolföreställningar)

10-11 december, Årbyskolan, Eskilstuna 10.00 & 12.00 (Skolföreställningar) 

5-7 december, Slottsskolan, Vingåker 10.00 & 12.00 (Skolföreställningar)

3-4 december, Skiftinge Hus skolan, Eskilstuna 10.00 & 12.00 (Skolföreställningar)

12, 14 & 15 november, Barnens Scen, Malmö 10.00 & 12.30 (Skolföreställningar) 

8-9 november, Varbergs teater, Varberg 10.00 & 11.15 (Skolföreställningar) 

6-7 november, Festsalen, Halmstad (Skolföreställningar) 

17-19 oktober, Lomma 10.30 & 13.00 (Skolföreställningar) 

23 september, Stenkrossen, Lund 16.00

11 augusti, Malmöfestivalen, Gustav Adolfs Torg Malmö 14.00 & 16.30 

16-17 maj, bibu – scenkonstbiennal för barn och unga, Dunkers Kulturhus, Helsingborg 

15 maj, Young Dance Market, Barnens Scen, Malmö 

18 april, Gävleborgs utbudsdag, Gävle

7 februari, Barnens Scen, Malmö (Skolföreställningar) 

5 februari, Salto! Utbudsdag, Hässleholm 

19 januari, Plattform, Dansstationen, Malmö

2017

28 oktober,  Dunkers Kulturhus, Helsingborg

17 oktober, Skolscen Sydost, Ronneby

13 oktober, PotatoPotato Scenkonst, Malmö (Skolföreställning & offentlig föreställning) 

12 oktober, Premiär! PotatoPotato Scenkonst, Malmö

 

LÅR har under processen medverkat vid:

2017

8 september,  Visning för provpublik åk 8, Kunskapsskolan, Dunkers Kulturhus, Helsingborg

30 augusti, Sommarresidensvisning, Danscentrum Syd, Malmö

09 juni,  Feministisk festival, Biografen Panora, Malmö

25 mars, Teaterns Dag, Danscentrum Syd, Malmö

20 januari, Plattform, Dansstationen, Malmö

2016

6 december, Expand, Frölunda Kulturhus, Kultur i Väst, Göteborg

27 april, Senaste Nytt, Falkhallen, Rum För Dans, Falkenberg

2015

21 december, Stockholm Dansfilmfestival, Biografen Zita, Stockholm

28 augusti, Residensvisning, Studioscen Klossen, Danscentrum Norr, Umeå

5 november, TEGELSCENEN+ FRIENDS:  work-in-progress, Tegelscenen, Hökarängen

28 oktober, DCIntro, Danscentrum, Stockholm